http://www.zavodrajem.cz/wp-content/uploads/2016/10/running-shoe1-960x600_c.jpg

Neděle: Plán nového týdne


Neděle je den, kdy by měl člověk odpočívat. Nepracovat, pokud nemusí (ať už práce znamená cokoliv).  V neděli by člověk měl sečíst ztráty a úspěchy z celého týdne a připravit tělo na další běh. Neděle taková malá životní občerstvovačka, na kterou doběhnete a máte prostor vydechnout a načerpat síly na další část závodu, kterému můžeme říkat třeba Život.

Nedělí můžete profrčet a se zdravou dávkou agresivity a sebevědomí se vydat do dalšího týdne sbírat body, úspěchy a vítězství. Ovšem pokud Vám předchozí pracovní dny ubraly na silách více než byste si přáli, měli byste se v neděli snažit co nejvíce zregenerovat a, co je daleko důležitější, načíst si další plán tratě a rozvrhnout další síly.

Pro každou svou životní roli si řekněte, co chcete dokázat do konce příštího týdne. Tento svůj cíl si pak rozmělněte do jednotlivých dnů a si svůj plán někam napište… A neztraťte ho. 🙂

Že nemáte životní role? Určitě máte, všichni je máme. Dokonce hned několik. Je potřeba vybrat ty, které jsou pro Vás důležité a nezabývat se těmi, které Vám od života nic nepřináší. Určitě jste něčí syn nebo dcera, manžel nebo manželka, přítel nebo přítelkyně. Určitě máte nějaké své přátele. Také budete mít určitě roli zaměstnance, studenta nebo třeba podnikatele. A jistě máte také nějaké své zájmy. Sportujete, kreslíte, skládáte hudbu, píšete články, koukáte na filmy, čtete nebo třeba sbíráte známky.

Vaše životní role jsou tím, co Vás odlišuje od ostatních. Cíle, které si v rámci Vašich rolí stanovujete a to, jak na nich pracujete, Vám pomáhá růst a vyhrávat tak Váš vlastní Závod Rájem. Pusťte se do toho, postavte se na start svého závodu a napište si, kdo dnes jste a kým chcete být na konci příštího týdne. Každá neděle je bezva den pro to, posunout se v životě zase o kousíček dál.

Myslím, že nás čeká krásný ultravytvalostní běh.

McNeil

McNeil

Další příspěvky autora

Menu